Me shpejtësi në sensin e kundërt të Thumanë-Mamurras, procedohet shoferi! I bllokohet makina

LEZHË- Një shofer i papërgjegjshëm është ndëshkuar ditën e sotme, pasi u ka nga patrulla e policisë duke ecur në në sens të kundërt, nga Mamurrasi për në Thumanë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, rreth orës 09:30.

Referuar burimeve zyrtare, mësohet se shoferi, identiteti i të cilit nuk dihet, është dërguar në Komision teksa i është bllokuar menjëherë mjeti.

Policia e Lezhës bën apel për respektimin e qarkullimit rrugor.

" Policia Rrugore e Lezhës apelon për të gjithë drejtuesit e automjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, sinjalistikën horizonte dhe vertikale dhe të mos kryejnë manovra të  gabuara apo të qarkullojnë në sens të kundërt me lëvizjen e lejuar, pasi rrezikojnë seriozisht jetën e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës", njofton Policia.

1608732068_1608731377LEZHE.jpg

Makina duke ecur në sens të kundërt nga Mamurrasi për në Thumanë 

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento

Komente

 • Trafiku: 23/12/2020 17:38

  ....madje konsiderohet tentative per vrasje me dashje....

  Përgjigju
 • KritikAbsolut: 23/12/2020 16:24

  Me ate aks perdite ka shofere qe qarkullojne ne sens te kundert

  Përgjigju
 • Deni: 23/12/2020 15:13

  Me ate veprim qe ky shofer ka bo ne komunitetin europian menje here dergohet ne psikiatri per ti bo kontrodhin e psikopatit! dhe i hiqet patenta per 3 vite.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë