Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Një nga raketat e lëshuara nga Izraeli ndaj Iranit në centralin bërthamor Natanz kishte teknologji të avancuar për t'iu shmangur sistemeve të radarëve iranianë, thonë dy burime për median amerikane Neë York Times.

Ndërsa dy burime të tjera iraniane pretendojnë se nuk kishin zbuluar ndonjë ndërhyrje në hapësirën e tyre ajrore nga dronë, raketa apo avionë.

Sipas gazetës amerikane, vendi nga i cili u lëshua raketa ishte "larg nga hapësira ajrore izraelite dhe iraniane".


Lajmi kryesor:

Irak, bombardohet baza ushtarake pro-Iran! Erdogan takohet me liderin e Hamasit në Turqi, Izraeli: Turp


Xh.K/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Rama kujton vitet 90-të dhe ndarjen me PD: Berisha s'donte të lironte të burgosurit politik! Ikëm se fëmija kishte lindur i vdekur

Rama kujton vitet 90-të dhe ndarjen me PD: Berisha s'donte të lironte të burgosurit politik! Ikëm se fëmija kishte lindur i vdekur