Media nuk lejohet/ SHBA dhe OSBE monitorojnë zgjedhjet për kreun e myslimanëve

Në Medresenë e Tiranës po zhvillohen zgjedhjet për kreun e ri të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Gazetarja e Report Tv, Esiona Konomi, që po ndjek nga afër procesin zgjedhor thotë se media nuk është lejuar, ndërsa në sallë janë edhe përfaqësues nga OSBE, Ambasada e SHBA dhe nga Komiteti Shtetëror për kultet në statusin e vëzhguesit.

Eskorta e Ambasadorëve të godina ku po mbahen zgjedhjet për kreun e KMSH


Lajmi kryesor:

Bujar Spahiu fiton zgjedhjet, Ylli Gurra: KMSH u kap nga Gylenistët (VIDEO)


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore