Melanie Trump mban në garderobë çantën më të shtrenjtë në botë

Melanie Trump

Zonja e Shtëpisë së Bardhë, Melianie Trump mban çantën më të shtrenjtë në botë. Gjatë një takimi zyrtar të saj në SHBA, Melania është parë duke mbajtur një çantë të markës "Hermes Birkin", që cilësohet si më të shtrenjtat në botë. Çantat "Birkin" morën emrin prej aktores dhe këngëtares, Jane Birkin, ndërsa tani konsiderohen si ndër më luksozet.

Çanta që mbante në dorë Melani sipas mediave të huaja kushton mijëra paund. Çantat më të lira të "Birkin" kushtojnë 14 mijë £, kurse të tjera arrijnë deri në qindra mijëra paund.

Në fakt, çanta më e shtrenjtë e Birkin e shitur ndonjëherë, e quajtur "Birkin Himalaya e Bardhë", u shit për 287,403,99 £. Ajo u bë nga krokodili Niloticus dhe kishte më shumë se 240 diamante në pjesën e saj prej ari 18 karat. Çanta e Melanisë përbëhet nga lëkurë krokodili të zezë.

Çanta e Melanie Trump

  • Sondazhi i ditës:

    Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Masat anti COVID/ Në Argjentinë e gjejnë zgjidhjen: Paguajnë të pasurit