Memaliaj/ Grabitësit lidhin të moshuarit me kabull korrenti, i marrin 12 milionë lekë të vjetra nga banesa (VIDEO)

MEMALIAJ- Dy persona të maskuar kanë grabitur banesën e dy të moshuarve në Memaliaj. Ata janë futur në forcë dhe pasi kanë lidhur 87-vjeçarin Hiqmet Ramadani dhe bashkëshorten tij kanë marrë 12 milion lekë të vjetra nga banesa e më pas janë larguar.

Vetë i moshuari ka treguar momentin e tmerrit kur dy grabitësit kanë shqyer derën dhe e kanë lidhur me kabullin e dyshekut me korrent duke tentuar ta mbysin.

Ndërkohë sipas policisë në vendin e ngjarjes kanë shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:04
Grabitja në Memaliaj/ I moshuari rrëfen momentin e tmerrit: Më lidhën për gryke me kabull, mendova se ishte nipi, i thoja 'ku ke qenë të bëfsha...'

1578235215_hiqmeti.jpg

Hiqmet Ramadani, i moshuari që ka rënë pre e grabitjes ditën e sotme në Memaliaj mëngjesin e sotëm ka rrëfyer momentin e tmerrit ku dy persona i kanë hyrë në shtëpi dhe e kanë lidhur në fyt me kabullin e dyshekut të korentit.

"Shqyen derën dhe hynë brenda. Unë isha këtu, plaka ishte andej matanë. Dhe erdhi personi këtu. Njëri shkoi nga plaka dhe i lidhi buzën. I thoja ik, nga ke qenë, pastaj e pashë që nuk ishte ai. Mu hodh për grykë dhe më kapi nga gryka. E qëllova me shkelm në bark, më tha mua të bëfsha atë dhe këtë. U bënë dy, mua më lidhën kokë e këmbë. Më lidhën dhe gojën.

Morën një kabull të dyshekut me korrent dhe ma lidhën për gryke për të më mbytur.

Pasi më vunë poshtë, morën valixhet këtu. E hapën valixhen. Ishin dy persona. Me lidhën këmbë, duar gojë. Unë po kundërshtoja, ato më lidhën.

Më thanë do të vrasim, mos bëj zhurmë, kobure nuk u pashë. Kisha 12 milionë lekë. Ra zilja dhe i bie të vëllait. Unë mezi u zgjidha vetë. Ika të vëllai që e kam 400-500 metra dhe i thashë hajde se më vranë. Lajmërova policinë erdhi këtu. U thashë, më erdhën dy veta për të më marrë lekët dhe ika pastaj. Më dhanë dy shkelma, më kanë gjuajtur dhe në nofull. Dorën ma kanë nxirë", tregon Ramadani.

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento

Komente

 • Turgut: 05/01/2020 15:05

  Ne tepelene dhe memaliaj nuk ka polici thjesht marrin rrogen policia i di te gjitha eshte e korruptuar

  Përgjigju
 • Qytetar I demtuar nga vjedhjet: 05/01/2020 13:06

  Kemi drejtues policie te pa afte jo police ligjiet Per hajdutetJane shume te buta PRANDAJ HAJDUTET E PIKETOJNE E STUDIAJNE DHE VEPROJNE DREJTUSIT E POLICISE JANE PARTIAK NUK E NJOHIN ARTIN E POLICIT VETE MINISTRI LLESHAJ KA MBARUAR SHKOLLEN E BASHKUAR PER RADIOLLOKACION QE SKA LIDHJE FARE ME ARTIN E POLICISE DUHET NJE RREVOLUCION NE POLICINE E SHTETIT HAJDUTET BEJNE LIGJIN VJEDHIN KE TE DUAN HAJDUTI EDHE TE VRET ky mesazh eshte vetem per drejtuesit e policise jo per policin e thjeshte

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nga lodhja kronike, pagjumësia dhe problemet në zemër, këto janë simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga Covid-19