Mëngjesi i fëmijërisë tuaj, Bukë kotoletë nga zonja Albana

Tost kotoletë i shpejtë për mëngjes

Përbërësit:

  • 3 feta bukë
  • 2 vezë
  • 2 ls qumësht
  • 4 feta proshutë
  • 4 feta djathë për tost
  • Djathë i butë i grirë
  • 3 lç majonezë

Përgatitja:

Rrahim vezët me pak qumësht dhe kripë. Bëjmë një ngjeshje të fetave të bukës me një okllai, i presim fetat në katrore dhe i lyejmë me pak majonezë. Vendosim nga një fetë proshutë dhe djathë të butë, bukë, proshutë, djathë. Tostin e përgatitur e kalojmë në tasin e vezëve duke e lyer nga të gjitha anët dhe e vendosim në tostier.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!