Merr fund dilema! A duhet të vini apo jo primer?

Merr fund dilema! A duhet të vini apo jo primer?

Foto ilustruese

Prej momentit të daljes në treg, primerët gjithmonë kanë shkaktuar dhe vazhdojnë t'u shkaktojnë grave dilemën e madhe: a kam nevojë për të apo është një shpenzim i panevojshëm? A është ky një hap tjetër përpara grimit që më nevojitet vërtet?

Varet, ne do t'ju tregojmë. Nëse nuk vini shumë grim dhe mbani vetëm rimel dhe pak shkëlqim në buzë, atëherë jo, nuk keni nevojë për të. Mirëpo, nëse aplikoni korrektor, fondatinë, bronz, rouge , atëherë po, një primer është i nevojshëm.

Që një grim të duket perfekt, duhet një bazë pa të meta dhe pikërisht këtë bën dhe primer. I jep lëkurës një strukturë të lëmuar, maskon papërsosmëritë dhe siguron që produktet që aplikoni më pas të zgjasin.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri të Kosovës, Borrell: Duna nuk është zgjidhje, duhet të shmanget çfarëdo lloj përshkallëzimi

Tensionet në veri të Kosovës, Borrell: Duna nuk është zgjidhje, duhet të shmanget çfarëdo lloj përshkallëzimi