Merr fund 'ëndrra amerikane', Xherdan Shaqiri rikthehet në Europë: Nuk është i lumtur

Merr fund 'ëndrra amerikane', Xherdan Shaqiri rikthehet në Europë: Nuk është i lumtur

Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri është pranë rikthimit në Europë. Trabzonspor në Turqi kërkon shërbimet e sulmuesit, me shqiptarin që është i lëkundur për një kalim nga SHBA-ja në Europë. Dëmtimi i Edin Visca te kampionët e Turqisë ka sjellë një panik për trajnerin Abdullah Avci. Tre muaj do jetë jashtë ylli i turqve, me klubin që është futur në merkato.

Sipas mediave në Turqi, Trabzonspor ka në plane që të transferojë yllin e Zvicrës që në merkaton e janarit, duke e "vjedhur" nga Chicago. 7 milionë euro paguan amerikanët pak muaj më parë drejt Lyon për shërbimet e 31 vjeçarit, teksa paraqitja e mirë në Botëror ka sjellë edhe rikthimin e dëshirës për Shaqirin nga klubi turk.

Menaxheri i njohur Umut Bulut u tha drejtuesve të Trabzonspor: "Shaqiri nuk është i lumtur në MLS. Ai dëshiron të kthehet sërish në Europë. Ai është shumë në formë për momentin. Nëse e konsideroni në skuadrën tuaj, unë mund të flas dhe ta bind”, tha ai.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos