Merr fund saga, Robinho pritet shumë shpejt në burg për përdhunimin e shqiptares! Nis procesi në Brazil

Merr fund saga, Robinho pritet shumë shpejt në burg për përdhunimin e shqiptares! Nis procesi në Brazil

Robinho kur luante te Milan

Në Brazil ka nisur proçesi gjyqsor ndaj Robinho-s, ish-futbollistit i cili është dënuar për përdhunim në grup ndaj një shqiptareje.

Ngjarja ka ndodhur në 2013 në Milano teksa Robinho, në atë kohë pjesë e Milanit, përdhunoi së bashku me shokët një vajzë e cila ishte nga Shqipëria. Për rrjedhojë gjykata e Milanos e dënoi me 9 vite burg, por Robinho nuk e kreu pasi ndodhej në Brazil dhe nuk është në funksion ligji i ekstradimit.

Mirëpo tani ish-ylli i futbollit, pjesë edhe e Real Madrid e kombëtares braziliane, pritet të përfundojë pas hekurave. Robinho ndodhet në Santos, vendin e lindjes së tij.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)