Përfundon Eurosong 2019, ku u rendit Jonida Maliqi nga përllogaritja e pikëve

Ka përfunduar festivali i shumëpërfolur ku Shqipëria u përfaqësua me këngëtaren Jonida Maliqi. Në përfundim  Shqipëria mori 90 pikë nga juria dhe publiku dhe u vlerësua mjaft edhe në rrjetet sociale. Ajo u rendit e 18 në radhë. 

Jonida Maliqi u ngjit në festivalin e Eurosong ku për të dytën herë dhuroi emocione. Ajo ia doli me sukses të mbyllte performancën e saj në këtë finale. Mes skenës elektrizuese dhe zërit të saj potent Jonida përcolli shumë emocione.

Shteti fitues është Holanda. 25 vjeçari Duncan Laurence  me këngën 'Arcade' është fituesi  i edicionit të 64-të të Eurovizionit. Vendin e dytë e fitoi Itali dhe e treta u rendit Rusia. 

A.P./Shqiptarja.com
Komento