Rezultati i faqes zyrtare të Eurosong po i çmend të gjithë, nxjerr Jonida Maliqin fituese (FOTO-VIDEO)

Këngëtarja Jonida Maliqi këndoi e 2 në natën finale të Eurosong. Këngëtarja ia doli me sukses të mbyllte perfomancën e saj live. Tashmë pritet përfunndimi i të gjithë konkurentëve për të parë se kush do të jetë fituesi.

Mirëpo në një sondazh LIVE që po realizohet prej 7 orësh nga portali zytar i Eurovizionit, Jonida Maliqi kryeson që do të thotë se sipas fansave është pretendentja për të fituar.


Me sa duket shqiptarët anë e mbanë botës e kanë marrë seriozisht këtë punë. 

A.P./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Eurovizion: 19/05/2019 16:18

  Urime Jonides, esht kenaqsi e madhe fitorja jote dhe ngritja peshe e shqipove anembane.

  Përgjigju
 • Rukije Spiropali: 19/05/2019 15:46

  Do jete ndonje mashtrues si keto qe kemi ne Shqiperi me shumice e qe tregoje: Fluturon Gomari? Ne Shqiperi fluturon me lart se nje Shqiponje. Po ja qe ne Eurovizion mashtruesat Shqiptar nuk pijne uje, edhe sikur te paguajne gjithe parate e botes se krimit per shpifje dhe propagande nuk i mban me uje pilafi dhe dobici doli sheshit. Posi ore e para qe c'ke me te ;)

  Përgjigju
 • Ana: 19/05/2019 10:26

  Atehere si e shpjegojn kta te eurovizionit qe nga 28781 pik del ne vend te 18.. cudi shum kot qe na thon te votojm,nese smerret parasysh vota e publikut..i bie qe jonida te jet votu shum her minus nga juria se zdel hesapi

  Përgjigju
 • Posi posi: 19/05/2019 01:29

  Hahahaaaaaa.....!!!Po po, tere kohen Holanda ne vrnd te pare,por ne na pelqen te genjejme apo genjehemi se keshtu frymezohemi. Interpretimi I mire,por kenga ishte pak si shume vajtuese/serioze per eurovisionin. MGJT.po flasim per te fituar njevend I vogel si I yni,por ka rradhe puna.

  Përgjigju