Mes yjeve të Europës në Champions League, futbollistja e Vllaznisë në formacionin e javës

Mes yjeve të Europës në Champions League, futbollistja e Vllaznisë në formacionin e javës

Ekipi i Vllaznisë

Vllaznia e futbollit për femra këtë sezon merr pjesë në fazën e grupeve në Champions League. Mes 16 më të mirave të Europës, vajzat shkodrane shkruan historinë për Shqipërinë. Në ndeshjen e parë në grupin A, Vllaznia u mposht 0-2 në "Loro Boriçi" nga Real Madrid.

Megjithë humbjen, lojtaret e Nikolin Lekës treguan nivel të lartë loje. Mes portave shkëlqeu edhe gardiania Uilliams Mosier. Amerikania ka merituar vendin në formacionin më të mirë të javës. Sipas Sofascore portierja bëri paraqitjen më të mirë nga tetë duelet. Krah saj janë edhe lojtare të Real Madrid, Chelsea apo Barcelonës. Në ndeshjen e dytë Vllaznia e femrave luan me Chelsea në transfertë në datën 26 tetor.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Kur ishin shtuar kontradiktat mes nesh dhe rusëve, aty erdhi Mehmet Shehu dhe…’/ Dëshmia e ish-ushtarakut, në vitin 1960

‘Kur ishin shtuar kontradiktat mes nesh dhe rusëve, aty erdhi Mehmet Shehu dhe…’/ Dëshmia e ish-ushtarakut, në vitin 1960