Mesazhi i BE-së për ditën e gruas: Duhet të parandalohet dhuna

Në ditën e 8 marsit, delegacioni i BE-së në Tiranë e vendos theksin te parandalimi i fenomenit të dhunës. "Dhuna ndaj grave mund dhe duhet të parandalohet. Të gjithë duhet të aspirojmë për një botë të drejtë me barazi midis grave dhe burrave, dhe një botë ku të gjitha gratë jetojnë pa frikë dhe dhunë" thuhet në mesazhin e publikuar në Facebook.


Lajmi kryesor:

8 Marsi festë dhe protestë, gjesti i veçantë i policisë në Vlorë! Rama 'thumbon' paraardhësit, Meta: Gratë s'duhet të keqpërdoren nga politika


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Nishani në Repolitix: Mesazhi i Berishës për të marrë drejtimin e PD është për anëtarësinë, partia po shkon keq e më keq