Mesila Doda kërkon 30 minuta pushim për grupin parlamentar 'Demokraci dhe Integrim': Ne jemi të pranishëm dhe të përgatitur, kryeministri mungon

 

Pas PD-së, edhe grupi parlamentar Demokraci dhe Integrim ka kërkuar ndërprerjen për 30 minuta të seancës në Kuvend. Kryetarja e këtij grupi parlamentar, Mesila Doda tha se opozita erdhi në Kuvend e përgatitur rreth programit qeverisës të prezantuar nga Rama, por shtoi se seanca nuk mund të zhvillohet pa praninë e Ramës, duke kërkuar 30 minuta pushim, për të zhvilluar një mbledhje të grupit.

"Është një respekt për të gjithë ne që të jemi të përkushtuar në ditën e parë që diskutohet programi qeverisës. Programi u shpërnda dje., nuk patëm më shumë se 24 orë, por opozita bëri punën duke qenë të pranishëm dhe të përgatitur. Ne kërkuam vetëm që të jetë kryeministri, për këtë kërkoj 30 minuta pushim në emër të grupit për Demokraci dhe Integrim", tha ajo.

 


Lajmi kryesor:

Programi dhe kabineti/ Përplasje dhe debate në seancën maratonë të Kuvendit, PD bllokoi foltoren, kerkoi prezencën e Ramës! Basha: Rama ekzekutori i zgjedhjeve, demokracia ka vdekur! Kryeministri: Copy-paste nga fushata, merru me kumriet (VIDEO)


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)