Mësoi humbjen e nënës në fushë, futbollisti nuk i mban lotët (VIDEO)

Mësoi humbjen e nënës në fushë, futbollisti nuk i mban lotët (VIDEO)

Issiaga Sylla dhe mamaja e tij

Lojtari i Montpellier në Ligue 1, Issiaga Sylla shpërtheu në lot në fushën e blertë teksa pak minuta para ndeshjes së kampionatit ndaj Nantes në transfertë, mësoi se mamaja e tij ishte ndarë nga jeta.

Sylla u ngushëllua nga shokët e skuadrës, të cilët u munduan t'i qëndronin pranë në një moment të vështirë si ky. Futbollisti gjeti forcën dhe doli në fushë duke u aktivizuar për 90 minuta në fitoren 0-3 të të tijve.

Një ndër futbollistët më me peshë në ekip, afrikani këtë sezon ka luajtur në 16 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol e dhuruar 3 asistime për Montpellier. Shembulli i forcës dhe profesionalizmit të Sylla në një moment të vështirë ka bërë jehonë në mediet botërore.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar