Messi e nxjerr me portën bosh, Lautaro Martinez bëhet 'gazi i botës' nga 3 metra larg (VIDEO)

Messi e nxjerr me portën bosh, Lautaro Martinez bëhet 'gazi i botës' nga 3 metra larg (VIDEO)

Lautaro Martinez humbet rastin me portën bosh

Argjentina fitoi 7-0 me Curacao në një ndeshje miqësore të zhvilluar në provincën e Santiagos në vendin e Amerikës Latine. Kundër kombëtares së ishullit të vogël, kampionët e botës nuk e patën të vështrië. Në këtë duel rezultati mund të ishte më i thellë, teksa gjithçka nisi pas më shumë se 120 sekondave lojë.

Kur ishte minuta e dytë, Lionel Messi mori një top të bukur dhe kaloi disa kundërshtarë, për të nxjerrë me portën bosh Lautaron. Sulmuesi i Interit nuk mundi të shënonte nga tre metër larg me portën bosh, duke u bërë 'gazi i botës'.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

U 'kryqëzua' nga tifozët, Elseid Hysaj hap rrjetet sociale! Mbrojtësi i Kombëtares: Kërkoj ndjesë, ishte gabim loje

U 'kryqëzua' nga tifozët, Elseid Hysaj hap rrjetet sociale! Mbrojtësi i Kombëtares: Kërkoj ndjesë, ishte gabim loje