Messi i përjashtuar, PSG fiton mes 4 golave (VIDEO)

Messi i përjashtuar, PSG fiton mes 4 golave (VIDEO)

Festa e Mbappe pas golit

PSG fitoi 1-3 në transfertë me Troyes për javën e 34 në Ligue I. Me Messin të pezulluar për shkak të lejes së munguar për udhëtimin në Arabinë Saudite, klubi nga Parisi gjeti tre gola.

Ishte Mbappe që në minutën e tetë të ndeshjes zhbllokoi duelin, ndërsa Vitinha në pjesën e dytë shënoi për 0-2. Vendasit shkurtuan diferencën me Chavalerin në të 83 minutë, para se Ruiz në minutën e 86-të të arkivonte tri pikët e PSG-së.

Me këtë fitore PSG shkon në kuotën e 78 pikëve në vendin e parë, duke qenë gjashtë pikë më shumë se Lens-i ndjekës. Troyes me 22 pikë mban vendin e parafundit dhe është me një këmbë nga rrëzimi në Ligue 2.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Pyjet e Pishporos në Fier prej 8 ditësh në flakë, avioni grek dhe qindra ushtarë e zjarrfikës po punojnë për shuarjen e zjarrit

Pyjet e Pishporos në Fier prej 8 ditësh në flakë, avioni grek dhe qindra ushtarë e zjarrfikës po punojnë për shuarjen e zjarrit