Meta: Basha-Rama pakt që në 2015! PD nuk dha asnjë propozim për Territorialen

Presidenti Ilir Meta tha në Kontrast se bashkëpunimi pas kuintave të Ramës dhe Bashës ka nisur që në 2015, kur PD nuk bëri asnjë propozim për reformën territoriale, edhe pse unë e garantova që do merreshin parasysh.

"Në 2015 aleanca reale ishte mes Ramës dhe Bashës, ku Basha nuk dha asnjë alternative për territoriale edhe pse unë e garantova që propozimi i tij do merrej në konsideratë pasi duheshin votat e LSI. Por pas kuintave Basha kishte marrëveshje me Ramën dhe nuk e solli një gjë të tillë, ky ishte fillimi i aleancës së tyre të pamoralshme. Nuk ka gjë të keqe nëse PS-PD bashkëpunojnë por kjo duhet të jetë e dikur për qytetarët. Kjo histori nga 2015 e në vazhdimësi marrëdhëniet tona kanë qenë gjithnjë e më të vështira me Ramën pasi i duhej LSI për të marrë bashkitë në 2015 dhe ndërmorëm disa iniciativa në atë kohë që edhe pse pjesë e qeverisë bëm opozitë më të fortë se vetë opozita", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta në 'Kontrast': Basha-Rama pakt që në 2015! Padisë për Kuvendin i shkoj deri në fund! Nëse opozita do fitonte në 25 prill do kërkoja mandat të dytë si President (VIDEO)


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Forbes publikon listën, Rihanna miliarderja më e re në Amerikë