Meta dekorohet me Medaljen e Kryqit të Madh të Urdhërit të Shën-Karlit të Principatës së Monakos

Meta dekorohet me Medaljen e Kryqit të Madh të Urdhërit të Shën-Karlit të Principatës së Monakos

Presidenti Meta ditën e sotme është dekoruar nga Alberti II, Princ i Monakos me titullin më të lartë të Principatës së Monakos, Medaljen e Kryqit të Madh të Urdhërit të Shën-Karlit, në vlerësim të angazhimit të Tij konkret për forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Meta u prit në takim nga vetë Princi Albert II ku zhvilluan edhe një diskutim me njëri tjetrin.  në qendër të bisedimeve mes Presidentit Meta dhe Princit Alberti II ishin intensifikimi i marrëdhënieve dypalëshe mes dy vendeve, veçanërisht në fushën e marrëdhënieve ekonomike, konkretizimi i mëtejshëm i projekteve të përbashkëta në fushat e shkencës dhe mjedisit, si dhe identifikimi i fushave të tjera të bashkëpunimit.

Në përfundim të vizitës zyrtare, Presidenti Meta ka bërë edhe një reagim duke thënë se është shumë i nderuar për dekoratën e marrë.

"Shumë i nderuar për akordimin nga Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, të titullit më të lartë të Principatës së Monakos, Medaljen e Kryqit të Madh të Urdhërit të Shën-Karlit.
E konsideroj si vlerësim të përpjekjeve të përbashkëta në forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve tona!"
 shkruan Meta.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tironci 24: 16/10/2019 20:02

    Cfaredo dekorata te pa vlera qe mer o Presidend Floriri ste nxjerin dot nga Bataku qe te pret shume ty per bemat qe i ke bere shqiperise dhe ne popullit Shqipetar te Shumevarfer Dekoraten tjeter do ta jape Drejtesia Shqipetare e Re qe drejtohet nga Shteti Amerikan ⛓

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vrasja e vëllezërve Bilali në Shkodër, 25 vite burg për Arsen Stojkun, mik i familjes Lici

Vrasja e vëllezërve Bilali në Shkodër, 25 vite burg për Arsen Stojkun, mik i familjes Lici