Meta flet për tradhtarë brenda PL-së, Kejdi Mehmetaj: S’jam dakord për këto terma

 

Prej ditësh Ilir Meta ka nisur spastrimet në parti, nga paranoja se e kanë tradhtuar. Anëtarja e Kryesisë së Partisë së Lirisë Kejdi Mehmetaj e ftuar në “Frontline” në Report Tv u shpreh kundër këtij artikulimi të Metës, por nga ana tjetër tha se ai mund të ketë më shumë informacione nisur nga pozicioni që ka.

“Meta ka folur vetë për këtë situatë. Unë s'dua të flas fare për tradhtarë sepse nuk e shikoj me këtë sy. Ndoshta as me këto terma. Megjithatë mendoj se Meta ka informacione më të detajuara sesa unë për sa kohë u është drejtuar dhe organeve përkatëse. Analizat që duhet të bëhet për partitë politike duhet të jenë analiza më të thella për mënyrën si duhet të funksionojnë partitë”, tha Mehmetaj.


Lajmi kryesor:

Sulmet ndaj SPAK, Silva Caka: Kur u arrestua Berisha, pse të duket habi t’i ndodhë dhe Metës? Duan të zhdukin opozitën


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Kam një tufë komunistësh që më votojnë', Agron Duka në Repolitix: Me këtë sistem duhet të futem tek sqetlla e Berishës dhe të kandidoj

'Kam një tufë komunistësh që më votojnë', Agron Duka në Repolitix: Me këtë sistem duhet të futem tek sqetlla e Berishës dhe të kandidoj