Meta i lumtur për trofeun e Hysajt: Past këmbën e mbarë edhe për Kombëtaren!

Meta i lumtur për trofeun e Hysajt: Past këmbën e mbarë edhe për Kombëtaren!

Elseid Hysaj fitoi mbrëmë për herë të parë një trofe në karrierën e tij në Itali. Mbrojtësi është pjesë e Napolit, ekipit që mposhti me penallti Juventusin në finalen e Kupës së Italisë, pasi 90 minutat u mbyllën me shifrat 0-0.

Për arritjen e Elseid Hysajt ka shkruar sot presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili përveçse thotë se është shumë i lumtur shton se kjo le të jetë fat edhe për kombëtaren.

‘I lumtur për suksesin e Elseid Hysajt dhe ekipit të tij. Pastë këmbën e mbarë dhe për Kombëtaren tonë!’-shkruan Meta në ‘facebook’.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • tifozi: 18/06/2020 20:26

    Luajti vetem 10 minutat e fundit dhe s'kapi asnje top

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur