Meta kundër projektit te 'Unaza e Re', Rama: Budallallëkut i del zot gjithnjë shkresërisht

Kryeminsitri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale pas kundërshtimit të shprehur nga presidenti i repuiblikës, Ilir Meta, lidhur me projektin e "Unazës së Re" sot gjatë një takimi me banorë të "Astirit" (Lexo këtu). Duke thumbuar kreun e shtetit, Rama shkruan se Meta është drejtuesi më serioz i opozitës. Sipas tij, ai ligjin dhe kushtetutën e lexon njësoj si opozita dhe e urren qeverinë gjithashtu me të njëjtën gjuhë si pakica. Ndryshimi, sipas Ramës, i Metës nga opozita është se presidenti detyron vartësit të sajojnë dokrra ligjore të cilave u del zot me shkresa. 

Postimi i Ramës
E vërteta është se IM është drejtuesi më serioz i opozitës.Kushtetutën e lexon njësoj si ata.Qeverinë e urren njësoj si ata.Rrëmujën e uron njësoj si ata.Po ndryshe nga ata,ai i ul vartësit të mbushin çarçafë me dokrra "ligjore" dhe budallallëkut i del zot gjithnjë shkresërisht.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Konjak: 04/02/2019 08:23

  Sado brrockulla ,te natyres -batuta-te perdoresh,nuk hidhet lumi me kal te cal.Mos shtyni uret per shkaterimin e mardhenieve te institucioneve.Ose gjeni mundesine ,per mardhenie normale mes institucioneve ,ose shikoni punen tuaj,-mos shkateroni popullin -Ngado qe te veni, ju prifte e mbara.

  Përgjigju
 • Një M jeni të gjithë.: 04/02/2019 07:25

  Hajani M...n Metës, ti dhe PS e bët President.

  Përgjigju
 • Apo jo: 03/02/2019 17:02

  .. Po s'me ka faj Lika qe e bone President.., Mediokre e Haja dru me pre

  Përgjigju
 • tomor labi: 03/02/2019 16:43

  mbylljani gojen ketij psikopati se do na mari ne qafe edhe neve te shkreteve

  Përgjigju
 • Hinglateri: 03/02/2019 16:18

  Natyrisjt kur ke bllok ne dore e flori

  Përgjigju
  • Jani: 03/02/2019 17:22

   Vete e vure Tani degjoj.pordhet

 • Sondazhi i ditës:

  Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega e dyta në turneun e Mançesterit, Veliaj përshëndet arritjen e sportistes dhe ‘thumbon’ Dukën: Koha që edhe në futboll, të largohet llumi e t’i jepet dorë talenteve