Meta mesazh në ditën ndërkombëtare të dhunës ndaj grave: Duhen forcuar dhe zbatuar ligjet ndaj dhunuesve

Meta mesazh në ditën ndërkombëtare të dhunës ndaj grave: Duhen forcuar dhe zbatuar ligjet ndaj dhunuesve

Presidenti Ilir Meta

Në Ditën Ndërkombëtare për eliminimin e Dhunës ndaj Grave dhe Vajzave, Presidenti Ilir Meta thotë se është e domosdoshme të rrisim ndërgjegjësimin e shoqërisë sonë në shtimin e përpjekjeve për zhdukjen e këtij fenomeni.

Presidenti i Shqipërisë në një njoftim në rrjetin e tij social Facebook, ka folur në lidhje me fenomenin e dhunës ndaj grave në Shqipëri dhe se si situata pandemike që ndodhemi aktualisht ka ndikuar në shtimin e këtij fenomeni.

Meta theksoi se për eliminimin e këtij fenomeni duhet të evidentohet dhe dënohet dhunuesi nëpërmjet forcimit të ligjeve ndaj tyre dhe duke luftuar shkaqet e dhunës.


Lajmi kryesor:

6 gra humbën jetën në 2020! Nga 2980 denoncime, vetëm 532 abuzues të arrestuar, pedagogia Luarasi: 1 në 2 gra në Shqipëri pre e dhunës


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United