Meta: Në 30 vite e ardhshme do jem fuqishëm në politikë, do forcojë opozitën

Presidenti Ilir Meta tha në "Kontrast" në Report Tv se pas mbarimit të mandatit do të futet fuqishëm në politikë duke forcuar opozitën.

"E ardhmja ime politike do i përgjigjet interesave që ka vendi dhe do të jem në lartësinë e këtyre kërkesave. Unë do jem jashtëzakonisht aktiv në politikë dhe vendi ka nevojë për fuqizimin e opozitës. Mendoj se problemi i kryesor është rikthimi i sovranitet të popullit ndaj politikës dhe institucioneve. Deri tani prioriteti im kryesor ishte integrimi në BE, tani 30 vitet e ardhshme do forcojë opozitën", tha Meta


Lajmi kryesor:

Meta në 'Kontrast': Basha-Rama pakt që në 2015! Padisë për Kuvendin i shkoj deri në fund! Nëse opozita do fitonte në 25 prill do kërkoja mandat të dytë si President (VIDEO)


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Sherr për pronat në Skrapar! Tentoi të vriste bashkëfshatarin me armë zjarri, arrestohet autori (Emri)