Meta në Francë, takim me presidentin Macron: Për një Europë më të fortë e më të bashkuar (Foto)

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka takuar presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Lajmin e bën publik vetë Meta, i cili ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook edhe një foto nga takimi i tyre. Meta thotë se ndihet i lumtur për takimin me Macron, si edhe shpreh vlerësimin për marrëdhëniet Shqipëri-Francë. 

Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe të shkëlqyera mes dy vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit të tyre e njëkohësisht rolin e tij për një Europë më të fortë e më të bashkuar.

Ilir Meta, president

Presidenti francez Emmanuel Macron duke shtrënguar duart me presidentin shqiptar, Ilir Meta

Takimi mes Metës dhe Macron është zhvilluar në Paris, aty ku po mbahet një ceremoni për 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore, ku marrin pjesë liderë nga e gjithë bota.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

  • Maks: 11/11/2018 04:55

    Bythen e drreqiit po bredh o lilke. Greku te dhjeu ne bularat e ti bredh nepet bot

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!