Meta: Rama merr llumin e LSI dhe e shpall si ajkën e PS! Ai do trefishojë votat e LSI, po kush duron Monikën pastaj

Presidenti Ilir Meta është shprehur se nuk e shqetëson aspak sulmet që Rama po i bën LSI. Madje ai pati edhe ironi lidhur me këto akuza.

"Nuk ka Ilir Meta shqetësimin e LSI, nuk është nga ata që ndërrojnë oparti, por nga ata që themelojnë parti. E dyta, i vetmi shqetësim q ëkam unë, është se kështu sic po sillet ai, do e trefishojë, se u ka treguar se si merr llumin e LSI dhe e shet si ajka e PS dhe shqetësimi im është kush e duron Monikën që do të thotë se ja ku dallon drejtimi i një partie nga burrë e një grua. Problemi është biznesi i arbitrazheve, problemet e shqiptarëve, Ilir meta do të jenë në rrugëve të Tiranës, të Vlorës, kudo që populli të ketë besim te demokracia", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta kërcënon me 2 mars të dytë: Atëherë iu kurseva! Rama merr llumin e LSI dhe e shet si ajkën e PS! Të ndryshohet buxheti për pandeminë


B.K./E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha