POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vizita e Vuçiç në Kosovë? Meta përgjigjet me një shprehje të Nënë Terezës

Presidenti Ilir Meta nga institucioni i Avokatit të Popullit, ku mori pjesë në nismën për dhurimin e gjakut nuk pranoi që të komentonte  vizitën e Aleksandër Vuçiç në Kosovë. I pyetur nga Report Tv për faktin që presidenti serb nuk u lejua që të shkonte në Drenicë, Meta u shpreh;

E kam dhënë një përgjigje dje për këtë pyetje. Sot vlen të theksohet shumë thënia e Nënë Terezës për ata që duan të bëjnë vepra të mira ‘se ndoshta nuk mund të bëjmë gjëra të mëdha, por mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe’. Të gjitha ata që e ndiejnë dhe te sensibilizojnë qytetarët për këtë nismë

Ilir Meta

Ballkani, por jo vetëm është përfshirë nga debati pas idese se fundit te Presidentit të Kosovës, Thaçi për ndryshim të kufijve, por që kundërshtohet nga opozita në Prishtinë, por edhe nga Gjermania dhe Britania. Edhe presidenti shqiptar pak javë më parë u shpreh kundër kësaj ideje, ndërkohë që dje drekoi me Thaçin në Durrës.

d.ba./b.ha.
Komento

Komente

  • Donela: 10/09/2018 13:14

    Nje President qe ligsine etij e ka te shprehur dukshem ne fytyren e ne shpirtin e tij te shemtuar.

    Përgjigju