Meta: S'do mërzitesha nëse do shpallej 'Non Grata' Kryemadhi, por të shpallësh Liri Berishën është e papranueshme

Meta: S'do mërzitesha nëse do shpallej 'Non Grata' Kryemadhi, por të shpallësh Liri Berishën është e papranueshme

1643889886_meta.JPG

Presidenti Ilir Meta e ka konsideruar të papërshtatshme shpalljen e Li Berishës Non Grata. Ai ka shkuar deri ën atë pikë sa thotë se nuk do ishte mërzitur nëse do shpallejh gruaja e tij, Monika Kryemadhi, por jo Liri Berishën.

"Nuk do të isha mërzitur fare nëse SHBA dhe BE do të shpallnin "Non Grata" Monika Kryemadhin pse dogji mandatet. Por të shpallesh "Non Grata" një grua të shkëlqyer, të nderuar dhe që nuk ka lidhje me politikën, por vetëm në shërbim të femijeve në nevojë, si Liri Berisha, është terësisht e papranueshme", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta e pranon që s'është president mbi palët: Jemi në funksion të opozitarizmit! Mua s'më shkarkon njeri!S'do mërzitesha nëse Kryemadhi do shpallej 'Non Grata'


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq