Meta: S'do pranoj kurrë një mandat të dytë si President! Jam lider vetë, më 25 korrik i rikthehem jetës politike

Presidenti Ilir Meta

1637615791_d7c1aacb7ebd4f8098fc668de738a501.jpg

Presidenti Ilir Meta deklaroi në një intervistë për mediat këtë mbrëmje se nuk do të pranojë kurrë një mandat të dytë si President, nga Rama apo Basha. Kreu i shtetit tha se ka bërë gjithçka ka mundur për vendin në këtë situatë. Më tej ai theksoi se do të rikthehet aktiv në politikë pas përfundimit të mandatit të Presidentit.

“Unë jam lider vetë, që dua nga të gjithë politikanët t'i kthejmë sovranitetin vendit. Më 25 korrik 2022 rikthehem aktiv në politikë sepse nuk kam rrugë tjetër. Këtë e diktoi 25 prilli.”-tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta: Nuk i prisja akuzat e Bashës, ka qenë me muaj të tërë te shtëpia ime! Përgjohem nga shërbimet sekrete, të brendshme dhe të huaja! Berishën e kam mbështetur pasi u shpall non grata


M.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’