Meta: Shkarkimi im është kërkuar nga kryeartisti i mazhorancës

Meta: Shkarkimi im është kërkuar nga kryeartisti i mazhorancës

1645204195_Screenshot2.jpg

Presidenti Ilir Meta tha në emisionin "Kontrast" se shkarkimi i tij është kërkuar nga Edi Rama duke e cilësuar si kryeartistin e mazhorancës.

"Në 5 vite të kësaj presidence, 3 vite kam qenë në hetim, kuptohet që një mazhorancë është vetëm një emër që imponon dhe bën regjin dhe ky është vetë kryeartisti i kësaj mazhorance. Nuk kemi asnjë dyshim që në krye të kësaj regjie për kapjen e shteti është vetëm zoti Rama', tha Meta


Lajmi kryesor:

Meta në 'Kontrast': Basha-Rama pakt që në 2015! Padisë për Kuvendin i shkoj deri në fund! Nëse opozita do fitonte në 25 prill do kërkoja mandat të dytë si President (VIDEO)


/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

'Kushtetuesja' rikthen në burg Lulzim Berishën, lë në fuqi Gjykatën e Lartë, beteja 10-vjeçare e ish-kreut të Bandës së Durrësit me drejtësinë