Meta takon Haradinaj: Forcojmë perpektivën e përbashkët europiane

Ramush Haradinaj dhe Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e dytë të Samitit të Diasporës e cila u mbaj në Lezhë me rastin e përvjetorit të Kuvendit të Lezhës. Meta e quajti këtë takim bashkim të energjive pozitive që ndihmon në proceset stabilizuese e integruese në interes të përforcimit të perspektivës europiane të përbashkët.

"Kënaqësi të takohesha sot në Lezhë me Kryeministrin e shtetit të Kosovës, z.Ramush Haradinaj. Bashkimi i energjive më të mira pozitive ndihmon proceset stabilizuese e integruese në interes të përforcimit të perspektivës europiane të përbashkët", shkruan Meta krah fotos.

Dy figurat politke ishin të pranishme në Samitin e Diasporës, i cili u mbajt për të dytin vit radhazi në vendin tonë dhe mirëpriti qindra personalitete shqiptare të spikatura të biznesit, shkencës, artit dhe kulturës që jetojnë jashtë vendit.

m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Amianti i groposur në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento

Komente

 • Fad: 02/03/2019 17:36

  O ilir rregullo gruan tate pastaj shiko prespektiven europiane, je takuar me ket trimin nga kosova se kur plasi lufta e mshihte ne shqiperi ky dhe tani esht kundra amerikaneve, te dy kundra jeni

  Përgjigju
  • Hinglatero: 02/03/2019 20:12

   Po cfar grua mo ai e ka burre Monen se grua eshte vet