Meteori ndriçon qiellin në Spanjë dhe Portugali (VIDEO)

Një meteor besohet se është parë nga banorët në të gjithë Portugalinë dhe në Spanjë mbrëmjen e së shtunës, një fenomen i kapur në qindra video dhe foto të postuara në rrjetet social

Papritur, mijëra njerëz panë një rruzull të ndezur që kalonte qiellin dhe e ndezi atë.

Shumica e të dhënave ishin në veri, megjithatë kishte raporte edhe në zonat më jugore, duke përfshirë zonën e madhe të Lisbonës.

Për momentin, nuk është konfirmuar nëse ka goditur sipërfaqen e Tokës, megjithatë disa raporte thonë se mund të ketë rënë pranë qytetit të Castro Daire

SI.E./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Incidentet nga tifozët në ndeshjen Kroaci-Shqipëri, UEFA gjobit FSHF-në me 47 500 euro

Euro 2024/ Incidentet nga tifozët në ndeshjen Kroaci-Shqipëri, UEFA gjobit FSHF-në me 47 500 euro