Milan i fortë për Romën e Mourinho-s, Ibra vendos rekorde me supergol! Napoli nuk e fal Salernitanën

Supersfida e javës së 11të Seria A mes Romës dhe Milanit i ka takuar ‘djallit’ të Stefano Piolit, që i ka shkatuar humbjen e parë për këtë sezon verdhekuve të Mourinho-s në shtëpi. Në ‘Olimpico’ ndeshja është mbyllur me rezultatin 1-2, ndërsa goli i parë i realizuar nga ‘djalli’ erdhi në minutën e 26 nga Ibrahimovic, që për herë të parë pas 2012 realizoi nga goditja e dënimit.

Ky për Ibrën ishte edhe goli i 400 në karrierë, ndërsa në Seria A kapi shifrën e 150 realizimeve. Sakaq 40-vjeçari u bë edhe futbollisti më i vjetër që realizon në ‘Olimpico’ duke lënë pas Tottin që golin e fundit e ka realizuar në moshën 39 vjeç e 11 muaj.

Për të dyfishuar shifrat kundër Romës mendoi Kessie me penallti, ndërsa në minutën e 66 Theo Hernandez doli me karton të kuq, duke humbur sfidën e radhës derbi kundër Interit. Pavarësisht se pati edhe shumë lojë Roma vetëm sa ngushtoi diferencat në minutën e 93 me El Shaarawy.

Më këtë fitore Milan vijon të ndajë vendin e parë me Napolin me 31 pikë pas 11 javësh. Sa i takon skuadrës së Spalletti-t një gol i Zielinksit në minutën e 61 i mjaftoi për të marrë 3 pikët në transfertën e Salernitanës. Si Napoli ashtu edhe Milan në 11 javë kampionat kanë 10 fitore dhe vetëm 1 barazim.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Albert: 02/11/2021 14:28

    Zgjatja e afatit përbën domosdoshmëri, sepse ende ka vend për pastrimin e personelit në Institucionet e Panvrura për çdo nivel perfqësimi

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Papa bën thirrje që të mos përdoren më lëndët djegëse të papërpunuara

Papa bën thirrje që të mos përdoren më lëndët djegëse të papërpunuara