Milan kthehet te fitoret pas tre humbjeve, por nga Genoa largohet me 'zemer në dorë'

Milan është rikthyer te fitoret në Seria A dhe këtë e ka bërë me zemërë në dorë, pasi sfida me Genoa-n e mbyllur 1-2 për ‘djallin’ pati një episod 11 metërshi për vendasit në minutat shtesë të kohës së rregullt.

Pjesa e parë u mbyll në favor të vendasve, të cilët në minutën e 41 mposhtën portierin Reina. Në fraksionin e dytë të lojës Milan hyri me marsh tjetër në lojë dhe fillimisht Hernandez barazoi shifrat, ndërsa me penallti Frank Kessie i përmbysi ato. U duk se gjithçka u vulos këtu pasi vendasit dolën edhe me karton të kuq, por në minutën e 79 forcat u barazuan në fushë pasi Calabria për Milanin u largua me dy të verdhave.

Gjithsesi e keqia nuk kishte fund këtu, pasi në minutën e 89 Pepe Reina shkaktoi një penallti, duke ngrirë të gjithë zemrat e tifozëve të ‘djallit’. Për fat të mirë nga pika e bardhë e penalltisë portieri spanjoll korigjoi gabimin, duke lënë në fuqi rezultatin 1-2, që do të thotë fitorja e parë për Milanin pas 3 humbjeve radhazi.