Milan e bën zyrtare, zgjat vetëm shtatë javë aventura e Giampaolo-s te 'djalli'

Milan e bën zyrtare, zgjat vetëm shtatë javë aventura e Giampaolo-s te 'djalli'

Marco Giampaolo nuk do të jetë më trajner i Milanit. Klubi kuqezi me anë të një njoftimi të shkurtër në faqen zyrtare ka lajmëruar se italo-zvicerani është larguar nga drejtimi i skuadrës. Edhe pse nuk thuhen arsyet shkak janë rezultatet e dobta që ‘djalli’ ka arritur në 7 javët e para kampionat.

Deri më tani Milan ka grumbulluar 9 pikë dhe renditet në vendin e trembëdhjetë, larg asaj që drejtuesit pretendonin në fillim të sezonit.

Ndërkohë mediat italiane kanë shkruar sot edhe për zëvendësuesin e Giampoalo-s që me shumë mundësi do të jetë Stefano Pioli, ish-trajneri i Interit dhe Fiorentinës. Me Milanin Pioli do të nënshkruajë një kontratë 2-vjeçare nga e cila do të përfitojë 1.5 mln euro në sezon.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

U arrestuan pas përplasjes me policinë polake, lirohen 4 tifozët e kombëtares shqiptare

U arrestuan pas përplasjes me policinë polake, lirohen 4 tifozët e kombëtares shqiptare