Milan pëson humbjen e parë në kampionat, Fiorentina i merr 3 pikët! Xavi e nis me fitore te Barcelona

Milan ka pësuar humbjen e parë në kampionat në javën e 13 të Seria A, pasi Fiorentina e mposhti 4-3. Dancun, Saponara dhe Vlahovic i dërguan shifrat në 3-0 para se ‘dopieta’ e Ibrahimovic të ngushtonte 3-2. Atëherë kur pritej barazimi serbi Vlahovic shënoi të katërtin për Fiorentinën, ndërsa një autogol i Venuti-t vulosi rezultatin përfundimtar.

Sakaq Juventus ka marrë një fitore te vyer në transfertë kundër Lazio-s me shifrat 0-2. Në ‘Olimpico’ të dy golat u realizuan me penallti nga Bonucci. Ky trepikësh për bardhezinjtë kishte edhe vlerë morale, pasi të besuarit e Allegrit janë në pikëpyetje për t’iu bashkuar luftës për titull.

Në La Liga Xavi e ka nisur me fitore aventurën te Barcelona, pasi katalanasit kanë mposhtur minimalisht 1-0 në derbi Espanyol. Golin trepikësh e realizoi Depay në minutën e 48 me penallti.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tornado në SHBA/ Shkon në 26 numri i viktimave! Shkatërrohen qindra shtëpi, mijëra banesa pa energji! VIDEO nga pasojat

Tornado në SHBA/ Shkon në 26 numri i viktimave! Shkatërrohen qindra shtëpi, mijëra banesa pa energji! VIDEO nga pasojat