Milani s'e llogarit as Atalantën, Napoli nuk gabon asgjë dhe kryeson, paqe në Liverpool-City e humb Bayerni

Milani mposht 3-2 Atalantën në Bergamo dhe mban vendin e dytë në renditjen e Serisë A me 19 pikë. Kuqezinjtë shënuan që në 30 sekondat e para me Calabria dhe më pas dyfishojnë me Tonalin e madje shënojnë edhe golin e tretë me Leaon. Atalanta zgjohet shumë vonë dhe shënon dy herë me Zapatën e Pasalic por vetëm kaq. Milani tregon se është i frikshëm dhe kandidat për titullin kampion.

Napoli vijon të mos gabojë asgjë. Napoletanët mposhtën edhe Fiorentinën në transfertë 2-1 dhe me 7 fitore në po kaq ndeshje kryesojnë të vetëm kampionatin italian me 21 pikë. Lozano dhe Amir Rrahmani shënuan golat për Napolin që tregohet perfekt.

Tek fitorja u rikthye Roma. Verdhekuqtë mundën 2-0 në “Olimpico” Empolin falë golave të Pellegrinit dhe Mkhitaryan dhe mbajnë vendin e katërt me 15 pikë.

Superndeshja e javës në Premier League mes Liverpool dhe Manchester City-t u mbyll në barazim 2-2 dhe skuadrat ndanë nga një pikë duke mbajtur respektivisht vendet dy dhe tre në renditje. Mane e Salah kaluan dy herë në avantazh Liverpoolin por City barazoi në të dyja rastet me Foden e De Bruyne.

Ndërkaq Bayern Mynih pësoi humbjen e parë në kampionat. Bavarezët u përmbysën në shtëpi nga Frankfurti që fitoi 2-1 duke siguruar fitoren e parë në kampionat. Bayerni gjithsesi mbetet ende në kryesim./ Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Përfshihet nga flakët një çerdhe në Fier, evakuohen fëmijët! Nga zjarri fatmirësisht vetëm dëme materiale (VIDEO)