Milani sërish në shitje, drejtuesit gati të heqin dorë nga “djalli”

Skuadra e Milan

Në një moment deçiziv për objektivin e vendosur këtë sezon të reja tepër domethënse raportohen për ekipin e Milanit. Mediat në Itali bëjnë me dijë se”djalli” mund të ndërrojë sërish pronarë gjatë këtij viti, në një korë kur ende nuk janë bërë 12 muaj që prej kohës kur kompania amerikane ‘Eliot’ mori drejtimin e kuqezinjve nga kinezët.

Arsye përse mendohet se ‘Eliot’ do të heqë dorë nga klubi është sanskionet e UEFA-s, të cilat nuk po i lejojnë drejtuesit të shpenzojnë në merkato, por pavarësisht kësaj edhe kërcënimi me përjashtim nga Kupat e Europës është një faktor tjetër shumë i rëndësishëm.

Në horizont sipas “Milano Fiananza” për të blerë aksionet e klubit është një kompani britanike e quajtur “CVC Capital Partners”, e cila ka një pasuri prej 52 miliardë dollarësh. Kjo kompani operon në shumë sektorë si telekomunikacioni, shërbimet financiare apo dhe farmaceutika.

Edhe pse drejtuesit aktual janë shprehur të gatshëm për të shitur klubin mendohet se ata nuk do të heqin dorë nëqoftëse nuk mbërrin një ofertë 1 mliardë euro.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Preket nga COVID-i spitali i Traumës, rezulton pozitiv një specializant!