Militantët e Bashës ofenduan deputetët e PD-së, Çollaku ironizon Berishën: Hipokrit, ti ja bën çdokujt që është kundër teje

Militantët e Bashës ofenduan deputetët e PD-së, Çollaku ironizon Berishën: Hipokrit, ti ja bën çdokujt që është kundër teje

Berisha dhe Çollaku

Përçarja e thellë e Partisë Demokratike vijon ende të mbetet shumë e tensionuar. Brenda ‘luftës’ brenda partisë pa kryetar, së fundmi janë ndezur një sërë debatesh edhe mes kampeve.

Për këtë, Kreshnik Çollaku e ka kthyer vëmendjen nga Berisha, për të cilin ka një mesazh. Ai thotë se dhuna verbale që Berisha e shiti sikur e dënonte në fakt është një metodë që ai e ka bërë gjithnjë nëse janë kundër tij. Kjo metodologji e Berishës, sipas Çollakut është elementi kryesor i rrënimit të Partisë Demokratike.

Deputeti e cilëson hipokrizi reagimin e Berishës.

“Une denoj e refuzoj me perbuzje cdo akt bullizimi verbal ndaj kolegeve te mi deputete.

Me vjen mire qe dhe zoti Berisha e beri kete,pasi qe nga 8 janari e ne vijim kjo u ndodh ne menyre sistematike cdo deputeti,burre e grua qe ka patur mendim ose qendrim ndryshe.

Mendimet e kunderta,debati kritika,jane jo dobesi por forca jone.

Ky eshte integritet e dinjitet.

Sot Partia Demokratike është forca e vetme qe ofron kete dimension lirie dhe ngjan kaq e vetmuar ne kete oqean konformizmi e hipokrizie kolektive.”- shkruan Çollaku.

Kujtojmë se ditët e fundit, brenda Partisë Demokratike zyrtare ka pasur sërish tensione për zgjedhjen e kryetarit. 

Ndërkohë Partia Demokratike më 29 korrik do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri, edhe më e përçarë nga ç‘ishte. Vendimi i marrë nga kryesia në një mbledhje për më shumë se 10 orë që u përmbyll herët në mëngjes, krijoi tensione dhe përplasje mes demokratëve. Gazmend Bardhi e 6 deputetë braktisën mbledhjen, ndërsa Jorida Tabaku u dorëhoq nga posti i nënkryetares.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas