Milo: S'ka rëndësi kur mbahen zgjedhjet, duhet zgjidhje të krizës

Pas takimit më përfaqësues të krerëve të partive aleate të Bashës, në presidencë ka shkuar kryetari i PSD-së, Paskal Milo. Ai është shprehur se i gatshëm që të ulet në tryezë me partitë politike për të dakordësuar mbi krizën dhe një datë të re për zgjedhjet lokale.

"Ne do vijojmë të takohemi jo vetëm me presidentin. Shprehim gatishmërinë tonë për t'u takuar me të gjitha subjektet politike për ta trajtuar me përgjegjshmëri krizën politike në të cilën ndodhet Shqipëria që të gjejmë zgjidhjen më të përshtatshme më të domosdoshme. Ndaj partia social demokrate është e gatshme për t'u takuar edhe me PS edhe me subjektet e tjera politike me mendimin se Shqipërisë në këto momente të vështira duhet të dëshmoje urtësi dhe klasës politike përgjegjshmëri që interesi kombëtar të mbizotëroje mbi interesat politike", tha Milo.


Lajmi kryesor:

Meta me aleatët e Bashës, Shehi- Ramës: S'ka 30 qershor, në të kundërtën bëhu gati për beteja të ashpra


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Albin Kurti mbërrin me helikopter në Kroaci