Ministri Beqaj në Gjirokastër, viziton
'Check-Up' në qendrat shëndetësore

Ministri Beqaj në Gjirokastër, viziton<br />'Check-Up' në qendrat shëndetësore
GJIROKASTËR - Kontrolli shëndetësor bazë, do të përfshijë personat e siguruar, por edhe ata të pasiguruar. Një sërë analizash dhe diagnostikimesh, do të ofrohen falas për grupmoshën 40-65 vjeç.
 
Kështu është shprehur ministri i shëndetësisë Ilir Beqaj, gjatë një vizite mesditën e sotme në Gjirokastër, ku u njoh me kushtet që ofrojnë kabinetet ku do të kryhet ky proces. Ndërkohë ministri Beqaj i ka ftuar të gjithë qytetarët, të mos e neglizhojnë këtë kontroll me qëllim, diagnostikimin në kohë të sëmundjeve të ndryshme.

Në rrethin e Gjirokastrës, për zbatimin e programit të diagnostikimit të popullatës nga mosha 40-60 vjeç, janë në funksion 19 kabinete të kompletuar me pajisjet e nevojshme dhe me stafe mjekësore të trajnuara.
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)