Ministri i jashtëm jordanez: Nuk do të pranojmë të bëhemi terren lufte

Ministri i jashtëm jordanez: Nuk do të pranojmë të bëhemi terren lufte

Ministri i jashtëm jordanez Ayman Safadi tha ditën e sotme në Berlin se ata nuk do të pranojnë që të bëhen terren lufte.

"Përshkallëzimi i vazhdueshëm është shumë i rrezikshëm për të gjithë ne ndaj nuk do të pranojmë ta bëjmë Jordaninë një terren të mëtejshëm lufte. Ne jemi për paqen dhe përshkallëzimi aktual është shumë i rrezikshëm për të gjithë ", thotë ai, duke nënvizuar se dërgon një mesazh shumë të qartë si për Iranin ashtu edhe për Izraelin.


Lajmi kryesor:

Teherani kërcënon me përdorimin e armëve që nuk janë përdorur kurrë më parë! Izraeli thirrje për sanksione ndaj programit të raketave të Iranit


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Izraeli injoron GJND, vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës

Izraeli injoron GJND, vazhdon bombardimet në Rripin e Gazës