Ministri i Mbrojtjes izraelite, Yoav Gallant: Takimet në SHBA janë vendimtare për luftën e ardhshme

Ministri i Mbrojtjes izraelite, Yoav Gallant: Takimet në SHBA janë vendimtare për luftën e ardhshme

Foto: Yoav Gallant

Takimet me zyrtarë të lartë amerikanë do të jenë vendimtare për të ardhmen e luftës. Kështu është shprehur Ministri i Mbrojtjes izraelite, Yoav Gallant, para se të nisej për në Shtetet e Bashkuara.

"Gjatë takimeve - shtoi ai - kam ndërmend të diskutoj zhvillimet në Gaza dhe Liban. Ne jemi të gatshëm për çdo veprim që mund të jetë i nevojshëm në Gaza, Liban dhe zona të tjera".

 Gallant do të takohet me Sekretarin e Shtetit Antony Blinken, homologun e tij Lloyd Austin, drejtorin e CIA-s William Burns dhe të dërguarin special të Biden në Lindjen e Mesme Amos Hochstein .


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Media: Hezbollahu po merr armë nga Irani nëpërmjet aeroportit të Bejrutit! Izraeli intensifikon bombardimet dhe sulmet ajrore në Rafah


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Plagosja e 3 të afërmve nga djali i pronarit të ‘Lajthizës’ gjatë një feste, në pranga 2 persona: E ndihmuan të fshihte armën

Plagosja e 3 të afërmve nga djali i pronarit të ‘Lajthizës’ gjatë një feste, në pranga 2 persona: E ndihmuan të fshihte armën