Ministri Italian Gentiloni: Ndërhyrje
ushtarake për të luftuar terrorizmin

Ministri Italian Gentiloni: Ndërhyrje<br />ushtarake për të luftuar terrorizmin
Nuk përjashtohet mundësia e ndërhyrjes ushtarake, por kjo nuk është përgjigjja e vetme ndaj terrorizmin dhe as përgjigja vendimtare. Kështu deklaroi Ministri i Jashtë Italian Paolo Gentiloni në Radio “Anch’io”. 

“Përballë grupeve terroriste nuk mund të përjashtojmë mundësinë ushtarake”, ka shpjeguar Gentiloni duke qartësuar se Italia është prej muajsh brenda një operacioni ushtarak anti-ISIS në Siri dhe Irak, me autorizimin e parlamentit. 

Për më tepër, lufta kundër terrorizmit duhet të zhvillohet me “ndërhyrje në më shumë terrene”.

Redaksia Online
(o.b/ Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’