Ministria e Mbrojtjes ruse: Trupat ruse marrin pjesë në stërvitjet taktike në Bjellorusi

Ministria e Mbrojtjes ruse: Trupat ruse marrin pjesë në stërvitjet taktike në Bjellorusi

1670485506_f.PNG

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes ruse, trupat ruse thuhet se po marrin pjesë në stërvitjet taktike në Bjellorusi, raportojnë mediat e huaja.

Bjellorusia deklaroi se nuk do të ndërhyjë në luftën në Ukrainë, por presidenti Alexander Lukashenko urdhëroi që trupat të vendoseshin pranë kufirit ukrainas, duke përmendur kërcënimet nga Kievi dhe perëndimi.

“Ushtarët tanë po vazhdojnë stërvitjen intensive luftarake në poligonet e forcave të armatosura të Republikës së Bjellorusisë”, deklaroi ministria ruse e mbrojtjes në një deklaratë.

Videot e postuara nga ministria treguan ushtarë rusë në stërvitje pranë tankeve, duke qëlluar me armë përfshirë artilerinë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Rusia po hedh raketa në uzinën e Zaporizhizhia! Putin: Do godasim sërish infrastrukturën


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut