Ministrja e Shëndetësisë: Qendra e re Kombëtare Terapeutike dhe Rehabilituese, standard i ri shërbimi për fëmijët me aftësi ndryshe

Qendren e Re Kombëtare Terapeutike dhe Rehabilituese, duke u rindërtuar

Qendren e Re Kombëtare Terapeutike dhe Rehabilituese, duke u rindërtuar

Fëmijët me aftësi ndryshe, shume shpejt do të marrin shërbime të specializuara në Qendren e Re Kombëtare Terapeutike dhe Rehabilituese, që po rindërtohet pas dëmtimeve nga tërmeti.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila edhe ka shpërndarë fotografi ka punimet që tashmë kanë nisur.

“Me profesionalizmin dhe punën e palodhur të dr. Florida Dobit dhe stafit të dedikuar, do të garantojmë një standard të ri shërbimi në këtë qendër unike të këtij lloji në vend, për fëmijët me aftësi ndryshe.”, shkruan ministrja përmes rrjetit të saj social Facebook.

Qendra e Re Kombëtare Terapeutike dhe Rehabilituese në Kombinat është një hapësirë e dedikuar për shërbimet me shtretër, por edhe shërbimet ambulatore për fëmijët 0-18 vjeç me aftësi ndryshe, në nivel kombëtar. Terapitë e ofruara në këtë qendër janë: terapi zhvillimi, fizioterapi, logopedi, ergoterapi dhe kopsht edukativo-terapeutik.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Pa shkëmbimin e ushtarëve nga fabrika e çelikut në Mariupol, s’ka negociata