Miqësia me Bashën? Alibeaj: Në politikë ngelet një e shkuar! Jam për model të ri përfaqësimi politik

Deputeti Enkelejd Alibeaj, sa i takon miqësisë me Bashën shprehet në 'Frontline Interview' se në politikë për të mbetet e shkuar.

'Unë miqtë nuk i lëshoj. Në jetën time profesionale, miqtë nuk i lë. Ama në politikë kush nuk ka hapin tim ngelet një e shkuar. Qartësia është gjuha që një politikan duhet të flas. Kjo është kultura, qartësia shpërblen. Pozicioni im është për një formacion politik, sepse ka një shumicë shqiptarësh ku iu ka ardhur këtu Sali Berisha dhe Edi Rama. Jo parti për parti. Kemi 135 parti. Duhet model i ri i përfaqësimit. Edhe mënyra e organizimi partiak. Partia e njishit. Parti që e kalëron dhe nuk zbret kurrë.'


Lajmi kryesor:

'Basha, i paaftë në betejën ndaj Berishës', Alibeaj në 'Frontline Interview': Nuk luftoj për karrige! Protesta e 11 korrikut? Nuk ngatërrohet hajduti me hajdutin


G.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë