Debati/ Mira Kazhani i kthehet ashpër Blendi Fevziut: Vila dhe miliona euro, je fytyra e vërtetë e korrupsionit në shtypin shqiptar

Debati/ Mira Kazhani i kthehet ashpër Blendi Fevziut: Vila dhe miliona euro, je fytyra e vërtetë e korrupsionit në shtypin shqiptar

Mira Kazhani dhe Blendi Fevziu

Gazetarja Mira Kazhani ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së moderatorit Blendi Fevziu, i cili u shpreh se është e papranueshme që gazetarët të paguhen nga struktura të tjera. “Shpeshherë shumë analistë ftohen në debate jo për të dhënë mendim të paanshëm, por për të dhënë mendim të anshëm.

Në gjykimin tim është absolutisht e papranueshme, jashtë çdo standarti, që dikush të paguhet në një strukturë tjetër, qoftë politike ose jo, dhe të ruajë më pas edhe staturën e gazetarit.

Kush merret me gazetari le të qëndrojë brenda gazetarisë. Unë e di që ka gazetarë që bëjnë dy-tre punë, por bëjnë dy-tre punë brenda profilit të tyre.

Një punë që bie ndesh me impenjimin që ka, sigurisht që është e papranueshme”, u shpreh Fevziu.

Gazetarja Mira Kazhani nuk është kursyer ndaj Fevziut duke vënë në pah pasurinë e tij dhe vilën 5 milionë euro. Kazhani shkruan se me miliardat e Fevziut nga pushtetet bëhen emisione suksesi.

“Këto ditë pandemie me dy gjëra janë argëtuar shqiptarët: Rroga ime si punë e dytë shteti dhe vila 5 milionë euro e Fevziut ku ai poston në Istagram luksin e tij.

Me rrogën time mund të shtysh muajin, por me miliardat e Fevziut gjithë jetën e tij në shërbim të pushtetit, politikanë e oligarkë, shqiptarët mund të shikojnë atë çfarë është vërtet korrupsioni në shtypin shqiptar.

Dhe të vjen neveri kur për rrogën time bëhet gjyq nga Fevziu, kurse për miliardat e Fevziut nga pushtetet bëhen emisione suksesi. Sa për mua, unë kam bërë vërtet një gabim, etik, për të cilin po mendohem mirë Blendi Fevziu”, shkruan gazetarja Mira Kazhani.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ana: 07/05/2020 21:46

  Ky bastardi Faqeziu, eshte hajduti nr 1 i Toptanasve e shume pronareve te tjere. Me makinacione i shmanget gjyqit qe eshte hapur ndaj tij dhe fallsifikatoreve te qendres Toptani, duke mos firmosur dijenine per gjyq, si ne vendin e punes ne TV Klan dhe ne banese ne vilen supermilioneshe. Urdheron sekretaret e ushtaret e tij te mos firmosin marrjen dijeni dhe perfaqesuesi i gjykates iken me bisht nder shale. Dhe per shkak te mosmarrjes dijeni te ketij superbastardi gjyqi shtyhet pa fund dhe me pasoja per ata qe kane te drejte. Ndersa kjo Kazhani me mire te heshte e te zhduket sesa te beje si k... e ndershme.

  Përgjigju
  • Julian: 10/05/2020 08:36

   Nuk ka drejtësi aty o vëlla prandaj ikën të gjithë nga ai vend komunist ku prodhon vetëm hajdute kriminale dhe tradhtarë.

 • Peci: 07/05/2020 10:33

  Gazetaret e kronikes jane te dy punesuar neper ministri dhe ne cdo kompani shteterore. Dhe qellimi i ketij punesimi eshte nje dhe vetem nje. Mos perphapja e vjedhjeve qe behen dhe reklamimi i puneve ne favor te imazhit te drejtuesve. Kush eshte kompania me e madhe shteterore?!! Keni degjuar ndonje nga shume gafat me rrogat e punonjesve qe behen. Keni degjuar qe te gjithe drejtuesit e kompanive shteterore e kane si prone private institucionin. Dhe asnje fjale sdel Sepse jane keta gazetare qe marin rrogen dhe me te madhe se specialistet qe robtohen per 50000. Lek ne muaj. Gjithsesi kjo keshtu do vazhdoje. Derisa KM ta ndaje mendjen te thote vetes stop. Se lash nam!! Ka dhe popull profesionist ky vend qe po e tallim perdite me drejtuesa arrogant dhe te paafte

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 07/05/2020 08:40

  A po flisni per Individe ? Kjo eshte gazetaria jone.Ku te gjithe jane ne sherbim te lekut dhe fshihen me petkun e e emisioneve we bejne. Shiko pronarin e Blendi Fevziut. Doni sdoni duhet ta pranoni. Media eshte PUSHTET!!!PARA!!!she DINAKERI!!!

  Përgjigju
 • Atdheu Im I dashur: 07/05/2020 06:06

  Blendi Flm per emisjonin e mrekullushem dhe shume dinjitoz Aftesia juaj meriton me shume jo nje vile por disa vila Cdo gje qe keni arritur me djerse dhe pune Tirona e Nanes Sapo e mbariov se lexuari te lumte pena shume origjinal Krenohemi me ty te ndjekim cdo nate ne you tube Be safe

  Përgjigju
 • Turi: 06/05/2020 19:14

  Po dihet dhe nuk shihet aj lloj opinioni se ban ai? Aj gjithmon ka qen opinion i krahit djatht, edhe kur kan qen te ftum te majtit si ka len me fol, turp per ato qe i shkoj ne emison aty

  Përgjigju
 • Hajde ta urrejme te gjithe: 06/05/2020 18:11

  Bravo I qofte. te gjith ju hipokritet qe si kjo zonja Mira s doni ta pranoni jeni xheloz nga suksesi I qerosit. Ne vendet me te perparuara ne kte plane ka gazetar qe paguen miljona edhe pse jan vetem me shkolle te mesme( Sean H. nga Fox News USA psh), sepse u japin shikuesve te tyre ate qe kerkojne. Per Fox News psh Donald Trump eshte si Jezusi, pak me lart. Kte duan te shofin votuesit Republikan, kte I japin gazetaret. Shko shif CNN, u japin publikut ate qe kerkon. Njerezit kan nje opinion( Sali-Qeni eshte burr I mire, Edi eshte I keq), njerezit shkojne te shofin kte qerosin. Mira, ndrysho audjencen po do pare. Te gjith per pare punojme, le mos ta urrejme kte se merr me shume.

  Përgjigju
 • vera: 06/05/2020 17:01

  SHIKONI O POPULL C'FARE PLEHRASH GAZETARE QE KENI,,,PISA,BYTHLEPIRES,,QENEF,,SAHANLEPIRES,,QE TE THONE C'FARE TE DUASH MJAFT QE VETEM TI PAGUASH,,,SHIKOJINI SESI I NXJERRIN NE SHESH PISLLEQET E NJERI-TJETRIT,,,TE MARRESH RROGE PA PUNUAR....

  Përgjigju
 • populli shqiptar: 06/05/2020 16:48

  kush ka bere nje lende "Logjike formale" quhet, e quan gabim logjik qe ne te vend te merresh me argumentin merresh me ate qe e thote argumentin. tipike shqiptare. sic jemi ne si popull pa mend fare marrim flake me nje shkrepse. Fevzo me vertet mund te jeni kryelegeni i gazetarise, ne rajon e me gjere ku te doni dhe kete ai nuk e fsheh, po qe keto gazetarucet te marrin paga ne bordero shteterore dhe dalin ne ekran e bejne politike e servilizma kjo eshte tallje per shqiptaret. hajde tung e me mend ne koke.

  Përgjigju
  • Emigranti it: 07/05/2020 23:27

   Në një vend ku të gjith janë qorra ai tipi me një sy është mbret "one eyed king". Tung shoku.

  • Justice: 07/05/2020 11:14

   Koment i qendisur mire.Bravo

 • goni: 06/05/2020 16:39

  fevzo esht shum i zoti, nje lepirës dythe i pa par. + gjitholog .

  Përgjigju
 • Kafsha: 06/05/2020 16:36

  M.... njeri dhe h.... tjetri!

  Përgjigju
 • trashegimtari: 06/05/2020 15:51

  Shqiperia eshte plot me niper e mbesa e femije te Toptaneve, Vrionasve, Verlaceve, e shume e shume pronare e pasanike te dikurshem. Si shpjegohet qe asnje nga keta trashgimtare sot nuk ka vila e pasuri sa ky sekseri Fevzi? Ai nuk i ka pasurite se eshte trashegimtar i toptanasve, por sepse eshte sekser i gjithe pushteteve dhe sidomos sekseri personal i Berishes per 8 vite dhe bashkepunetor i tij ne fshehje krimesh dhe ne krime.

  Përgjigju
 • Lira: 06/05/2020 15:44

  Si puna e Mires jane te punesuar 80 perqind e gazetareve neper institucione dhe ky mund te jete nje debat i madh. Por mos e ngaterroni kete te Mires me korrupsionin dhe manipulimet e renda qe njeri ne gazetari si Fevziu ka bere per perfitime personale. Kujtojme sekserlleqet, mashtrime me prona, manipulimet me 21’janarin etj. Pershorja e mektit eshte teper e rende nga ana e Fevziut dhe per kete flet pasuria e tij

  Përgjigju
 • Mario: 06/05/2020 15:14

  Gjithe shqiperia e di kush eshte b.fevziu. prostitute e pushteteve.

  Përgjigju
 • Erjola: 06/05/2020 15:08

  Blendi Fevziu,fytyra me korruptive e gazetareve shqiptare. Ose me mire mos ta quash fare gazetar,sepse ofendon profesionin. Nje nga njerezit me te uryer, me negativ, arrogant, lepires. Zoti marrte hak, se njerezit nuk mund ta bejne !!!

  Përgjigju
 • Kacadreni: 06/05/2020 15:05

  Fevziu i pangopur dhe asnje humanizem vetem si ajo vegla qe quhet SHAT qe vetem terheq nga vetja.

  Përgjigju
 • eldi: 06/05/2020 14:45

  blendi eshte nje qytetar autokton nuk ka ardh ketu nga sbie dielli si puna jote. pasurite k ka trashgim dhe pune 30 vjecare si autor librash e gazetar. ti kush je ? askush! mbesa e hysni milloshit qe dera ne gazetari te eshte hapur nga media kunder pd vetem per gjuhen dhe mllefin kunder berishes per ashje me shumr

  Përgjigju
  • Huni: 06/05/2020 16:22

   Nga librat maksimumi mund te fitosh 1 milion dollare (nobel) ndersa shitja ua bon shoqeris se kush blen librin e Blendit apo mos rradhitet ke shkrimtaret e shquar me barsaleta kafenesh e tavolinash se arkivin e dijm te gjith

 • Tutu: 06/05/2020 14:44

  Mira pavaresisht se kush eshte Blendi ... ty nuk te justifikon pozicionin tend..

  Përgjigju
  • Fipi: 06/05/2020 16:17

   E vërtetë. Mira turret duke parë pamjen e jashtme, pa arsye e fakte. Është thjesht cmirë? Blendi ka mëkatet e veta, por një gazetare që i thotë vetes shembullore duhet të japë argumente. Ndryshe çjerrjet elektronike janë paaftësi dhe turp.

  • Fred: 06/05/2020 16:02

   Mira, pena pushke te te behet kunder plehrave te peshtirosur qe kane bllokuar ekranet tv. Me shume respekt per integritetin dhe profesionalitetin tend! Perkulemi para ndershmerise me te cilen fiton buken e gojes.

 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut