Miratimi i 5 qershorit/ Ambasadori italianë, Bucci: Dialogu dhe gjithëpërfshirja, suksesi për çdo reformë

Ambasadori italianë në Tiranë, Fabrizio Bucci ka përshëndetur miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit në parlament. Ambasadori ka theksuar se Italia gjithmonë do të mbështesë Shqipërinë në rrugëtimin e saj drejt BE, ndërsa  thekson rëndësinë e bashkëpunimit, dialogut gjithëpërfshirës si çelësin e suksesit për çdo reformë.

"Përgëzime parlamentit për miratimin e reformës zgjedhore sipas marrëveshjes politike të datës 5 qershor. Gjithmonë me shtetasit shqiptarë në rrugëtimin drejt BE. Bashkëpunimi midis të gjitha palëve, dialogu dhe gjithëpërfshirja janë çelësi i suksesit për çdo reformë të mirë dhe jetëgjatë", shkruan Bucci.


Lajmi kryesor:

Kuvendi vulos paktin e 5 qershorit, SHBA-BE: Një hap drejt hapjes së negociatave. Yuri Kim: Mirëpresim rithirrjen e Këshillit Politik


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Rriten temperaturat, moti për ditën e sotme