Miratimi i marrëveshjes së 5 qershorit, Norman: Të gjitha palët politke të marrin pjesë në diskutimin e mëtejshëm të reformave

Ambasadori britanik, Duncan Norman

Ambasadori britanik, Duncan Norman ka uruar parlamentin shqiptar për arritjen e marrëveshjes së 5 qershorit ditën e sotme. Ai thotë të gjitha palët politke të marrin pjesë në diskutimin e mëtejshëm të reformave të tjera.

"Urime Parlamentit për miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit pas një periudhe të gjatë pune gjithëpërfshirëse, forcimin e procesit zgjedhor dhe perspektivat e integrimit. Diskutimi i mëtejshëm i reformave duhet të jetë vërtet përfshirës me pjesëmarrjen aktive të të gjitha palëve", tha Norman.


Lajmi kryesor:

Kuvendi vulos paktin e 5 qershorit, SHBA-BE: Një hap drejt hapjes së negociatave. Yuri Kim: Mirëpresim rithirrjen e Këshillit Politik


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja